GENIUSZ KOBIETY - cykl spotkań dla studentek i uczennic

17 stycznia odbyły się Antrejce pierwsze zajęcia z tego cyklu. Miały one formę warsztatów na temat umiejętności pracy w grupie i komunikacji interpersonalnej. Druga część spotkania dotyczyła kuchni włoskiej. Przygotowałyśmy wybrane potrawy typowe dla tego regionu czyli pizzę i tiramisu. Było to połączone prezentacją zwyczajów kulinarnych we Włoszech. Całość zwieńczyła pyszna degustacja.
Można już obejrzeć krótki fotoreportaż z pierwszego spotkania - zapraszamy!

31 stycznia dowiadywałyśmy się o tym jak rozwijać umiejętności planowania i organizacji własnego czasu. Następnie było o dobrym zachowaniu przy stole.

7 lutego po wykładzie na temat elegancji dyskutowałyśmy o wyzwaniach, jakie stoją przed współczesną kobietą.

21 lutego - w programie było spotkanie z dziennikarzem na temat pisania recenzji i dyskusja, ale zmieniłyśmy trochę plan. Obejrzałyśmy ciekawy film... i zrobiłyśmy krótką recenzję.

7 marca rozmawiałyśmy o opiece nad osobami chorymi i starszymi, co miało stanowić praktyczne przygotowanie do pracy społecznej latem.

21 marca - w 1 części było o tym jak dbać o jakość obsługi klienta, w 2 części: Savoir vivre - jak się ubrać na każdą okazję.

24 kwietnia - zaprosiłyśmy Panią Wandę Zborowską-reżyserkę filmową, scenarzystę, pedagoga, która poprowadziła wykład na temat: "Jak rozwijać swoją pasję zawodową?"

Kolejnego dnia obejrzałyśmy wyreżyserowany przez nią film: "Duśka" przedstawiający postać Pani Wandy Półtawskiej.

16 maja dowiedziałyśmy się, czym jest estetyka i jak o nią dbać?

Hitem były zajęcia z "Decoupage" - ozdobabiania przedmiotów z drewna (wspaniały element dekoracji domu, a także prezent).

Opiekę duchową nad Ośrodkiem Kulturalnym Antrejka sprawuje Opus Dei, prałatura personalna Kościoła Katolickiego